header banner
Default

Presearch (PRE) nedir? Ne işe yarar? Geleceği var mı?


Dünyanın ilk blockchain tabanlı merkeziyetsiz arama motoru Presearch’in tam sürümü artık yayında. Sizde hem arama yapıp hem bilgilerinizi güvende tutup hem de para kazanmak istiyorsanız, Presearch’deki yerinizi almayı unutmayın!

Presearch nedir?

VIDEO: Presearch Nedir? - Presearch Coin - Presearch Para Kazanma
Masters In Digital Media

Presearch, Ethereum altyapısını kullanan Blockchain tabanlı merkeziyetsiz bir arama motorudur. Presearch kullanıcı verilerinin gizliliğine büyük önem verirken, aynı zamanda kullanıcılarının para kazanmalarına da olanak sağlar.

Presearch’ü daha iyi anlamak için öncelikle Google’a ışık tutacağız: Google, dünya genelindeki tüm aramaların %77’sini kontrol eden, trilyonlarca dolara yön veren ve algıları şekillendiren merkezi bir arama motorudur. İnternetin birincil kapısı rolüne bürünen Google, sayfanızı reklam kampanyalarıyla doldururken kullanmak için yaptığınız tüm aramaları izler. Ve bunu yapacağını da yapay zekanın geliştirileceği kisvesi altında şirket politikalarında açık açık yazar.

presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?

Google hizmetleri aracılığıyla içerik yüklediğinizde, depoladığınızda, gönderdiğinizde ve aldığınızda Google’a verilerinizi, barındırmak, depolamak, çoğaltmak ve değiştirmek için dünya çapında bir lisans verirsiniz.

Google sizin bu verilerinizi işler ve size kişisel olarak alakalı ürünler sağlamak için kullanır. Örneğin bir arama yaptığınızda, e-postalarınızda dahil olmak üzere pek çok yerde daha önceden aradığınız ürün veya hizmetle alakalı reklam görürsünüz. Bu da size izlendiğiniz hissini uyandırır. Aslında bu bir gerçektir. Wikileaks’in paylaştığı ve Vault 7’’ adını verdiği arşivle ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, Google’ın kişisel verileri CIA’in siber istihbarat bilimleriyle paylaştığı gerçeğini gözler önüne sermiştir.

İlgili haber: Reklamlar bizi nasıl tanıyor, Google’ın karanlık yüzü!

presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?

Tüm bu suistimali bilmenize rağmen, sırf alışılmışın dışına çıkmamak ve birkaç günlük adaptasyon süreci geçirmemek için, tamamen merkeziyetsiz yeni bir arama motoruna geçmeyip Google denen canavarı beslemeye devam mı edeceksiniz?

Şimdi de tamamen merkeziyetsiz, hiçbir suistimale açık olmayan ve üyelerini, yapılan her anahtar kelime araması karşılığında ödüllendiren bir arama motoru hayal edelim.

İşte bu Presearch!

presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?

Presearch nasıl doğdu!

VIDEO: Presearch Demo
Presearch

Projenin başlangıç hikayesi Colin Pape’in sahibi olduğu ShopCity.com sitesinin içeriğinin, Google algoritması tarafından gömüldüğünü şikayet etmesi üzerine başlıyor. Pape, ABD Federal Ticaret Komisyonu’na yaptığı şikayette, kendisinin çok daha kaliteli ürün satmasına rağmen Google algoritmaları yüzünden insanların ShopCity.com yerine rakiplerini tercih ettiğini öne sürüyor.

Tüm mücadelesine rağmen elle tutulur bir sonuç alamayan Pape, çareyi merkeziyetsiz bir arama motoru kurmakta buluyor. Ancak bunu nasıl yapacağını bilemeyen Pape, 2017’deki Ethereum’un yükselişinin kendilerine ilham verdiğini dile getiriyor.

presearch koinmedya

”Her ne kadar merkeziyetsiz bir arama motoru fikrimiz olsa da pazara nasıl gireceğimizi bilemedik ta ki 2017’ye kadar. 2017 yılında Ethereum’un yükselişi, kendi tokenlarımızı oluşturabileceğimizi ve insanların arama motorunu kullandıkları için PRE token kazanabileceği fark etmemizi sağladı.”

Pape:

Bir şirketin (Google) tüm aramaların % 77’sini kontrol ettiği, trilyonlarca dolarlık harcamaları etkilediği, algıları şekillendirdiği ve etkili bir şekilde İnternet’in ana bekçisi olarak hareket ettiği bir dünyada, yeni, açık ve topluluk odaklı bir arama motoru bir gerekliliktir”

Presearch ne sunuyor?

VIDEO: PRESEARCH İLE ARAMA YAPARAK 1890 PRE (800$) KAZANDIK | SABRETMEK ÇOK ÖNEMLİ | FİYAT 10 KAT ARTTI
Parakazanix
 • İçerik oluşturucuların hangi veri kaynaklarını kullanacaklarını seçmelerine olanak tanıyan açık ve şeffaf sıralama faktörleri.
 • Topluluk odaklı karar alma süreci, en iyi içeriğin ortaya çıkmasını ve görüntülenmesini sağlar.
 • Sıralama verileri gizli tutulmaz ve gelişmiş aramalar herkes için erişilebilirdir.
 • Platformun kullanımını ve tanıtımını ödüllendirmek için erken benimseyenlere PRE Token ile verilecek. (Toplam arzın %30’u ile sınırlıdır.)
 • Token sahipleri kararlar üzerinde oylama, geliştirme projeleri önerme ve fonlama imkanına sahip olacak.
 • Tamamen açık kaynaklı bir proje olarak, herkesin Presearch platformunu çatallaması ve sitenin daha odaklı sürümlerini oluşturması mümkün olacaktır.

Presearch nasıl çalışır?

VIDEO: SMMA Nedir? Nasıl Yapılır? (Detaylı Anlatım)
Arda Mürseloğlu
presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?
presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?
presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?
presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?
presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?

Yukarıdaki gördüğünüz tablolarda Presearch ekibinin Whitepaper’da belirttiği teknik detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Şemaları inceleyerek sistemin işleyişi hakkında fikir edinebilirsiniz.

Presearch’in Google’dan farkı nedir?

VIDEO: My Presearch Nodes Make Me Over $700 a Month + Node Setup Tutorial
Swan Castle Crypto

Presearch tamamen merkeziyetsiz olup, IP adresiniz, cihazınız, tarayıcı ayrıntılarınız ve konumunuz gibi bilgilerinizin gizliliğini koruyarak, bu verilerin 3. Şahısların eline geçmesini engeller. Arama yaptığınızda IP adresiniz sadece Presearch’ün bölgesel arama yapmasında kullanılır ve asla depolanmaz.

presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?

Şimdi de sizlere Presearch’in kullanıcılarına dağıttığı PRE tokenlardan bahsedelim.

Presearch ödül sistemi!

VIDEO: How to Buy Presearch (PRE) Token Using ETH and UniSwap On Trust Wallet
Crypto Finance

Blockchain sektöründeki hemen hemen her proje gibi, Presearch’de tanıtımını hızlandırmak ve benimsenmesini arttırmak için kendine özgü bir airdrop (ödül) sistemi kurmuştur.

Bildiğiniz gibi Google, Googlesense ürünü aracılığıyla kullanıcıların yaptığı her arama başına, belli bir miktar gelir elde eder. Presearch’de aynı şekilde para kazanır ancak bunu kullanıcılarıyla paylaşmaktan memnuniyet duyar. Her arama başına kullanıcılarına 0,25 PRE Token veren Presearch, bir kullanıcının günlük en fazla 8 PRE Token kazanmasına olanak sağlar. Kullanıcılar 1000 PRE Token’a ulaştığında ise, tokenlarını borsa cüzdanlarına çekme hakkı kazanır.

presearch

Kısacası Presearch’ü kullanmaya başlarsanız, günlük yaptığınız ilk 32 arama için toplamda 8 PRE Token kazanırsınız. An itibariyle 1 PRE Token’ın 0,080 dolar olduğu göz önünde bulundurulduğun da günlük 0,64 dolar yani yaklaşık 4,5 lira gibi bir gelir elde edebilirsiniz.

Ancak PRE Token’ın henüz Binance ve Coinbase gibi borsalarda listelenmediğini ve listelenme durumunda her bir PRE Token’ın değerinin kat be kat artabileceğini belirtmek isteriz. Nitekim CoinMarketCap’in verilerine göre PRE Token’ın şimdiye kadar ulaştığı en yüksek fiyat 1.40 dolar olarak gözükmektedir ve PRE’nin tekrardan o seviyelere gelmeyeceğini iddia etmek ancak kripto para sisteminde daha önceden hiç bulunmamış birinin yapacağı bir söylemdir. Ayrıca Presearch daha yolun çok başında olan ve geleceği oldukça parlak bir projedir.

Presearch bünyesinde an itibariyle 300.000’i aktif olmak üzere toplam da 1.7 milyon kullanıcı barındırıyor. Ve bu sayı her geçen gün artıyor.

presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?

Presearch nasıl kullanılır?

VIDEO: FINDEREX KULLANIM KILAVUZU I FINDEREX NASIL KULLANILIR I BULL&BEAR I ANALİZLERE BOĞULMAYIN
News Hodler

Presearch’ü kullanmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey, aşağıda belirttiğim linkten e-mail adresinizle birlikte Presearch’e üye olup, Chrome eklentisini tarayıcınıza yüklemek ve günlük aramalarınızı Presearch arama motoru üzerinden yapmak olacaktır. Yaptığınız her tekil arama sonrasında, yukarıdaki görselin sağ üst köşesinde de gördüğünüz PRE Token bakiyenizin 0,25 oranında arttığına şahit olacaksınız.

https://www.presearch.org/signup?rid=2067610

Not: Link referans linkidir. Ancak Research’e üye olabilmek için referans linki zorunluluğu bulunmamaktadır, siteye girip referanssız da üye olabilirsiniz. Fakat referans sistemiyle üye olursanız, sistemin referans kodla gelen kullanıcılarına verdiği 25 Pre Token kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Presearch token dağılımı!

VIDEO: SİMPSONLAR KEHANETİ, 2 ALTCOİN'İ UÇURDU: RİPPLE VE APECOİN!🚀"XRP COİN, ARALIK AYINDA 600$ OLACAK!!"🔥
Kriptograt

Presearch’ün token standardı Ethereum ERC20’dir. Toplam Token arzı, 1 milyar (1.000.000.000) PRE tokendır.

 • Ön satışta %5 satıldı.
 • %20‘si erken benimseyenlere satıldı.
 • Gelecekteki halka açık satışlar için %30 pay ayrıldı.
 • Platformun kullanımını, katkısını ve tanıtımını ödüllendirmek için dağıtım için toplam arzın %30‘u ayrıldı
 • %15‘i geliştirme, pazarlama ve topluluk ekipleri tarafından tutulur.
presearch Presearch (PRE) nedir? Nasıl kullanılır? Geleceği var mı?

Canlı Presearch grafiği – PRE, Dolar ve Türk Lirası

VIDEO: ABD'DE, ÇOK KRİTİK ENFLASYON VERİSİ AÇIKLANDI: ŞİMDİ GÖZLER, 15.30'DAKİ TÜFE'DE🚨POWELL:"FAİZ YOLDA"🚨
Kriptograt
 • TROY coin nedir? TROY/USD yorum, geleceği ve haberler

 • UniLend UFT coin nedir? UFT/USD yorum, geleceği ve haberler

 • Immutable IMX coin nedir? IMX/USD yorum, geleceği ve haberler

 • Arbitrum ARB coin nedir? ARB/USD yorum ve geleceği

Sources


Article information

Author: Edward Paul

Last Updated: 1699726682

Views: 1077

Rating: 3.9 / 5 (70 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Edward Paul

Birthday: 1949-03-16

Address: 99107 Phillip Gateway Suite 016, Andreaberg, AR 67992

Phone: +3913166227585209

Job: Carpenter

Hobby: Photography, Animation, Cycling, Fishing, Card Collecting, Chess, Cross-Stitching

Introduction: My name is Edward Paul, I am a irreplaceable, Colorful, valuable, sincere, priceless, artistic, tenacious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.